10 Mayıs 2011 Salı

"Kafesteki Sarı" - Alp Bartu 12.05.2011 - 01.06.2011 --doku sanat galerisindenot:doku sanat galerisinden gelen sergi davetiyesini sizlerle paylaşmak istedim ...bu güzel sergiyi görmek isteyenleri haberdar etmek istedim...


Alp Bartu


1947'de Manisa’da doğmuş, ilk ve orta öğrenimini Hatay, Adana ve Antakya illerinde yaptıktan sonra Marmara Üniversitesi’ne bağlı Eğitim Fakültesi’nin Resim Bölümü’nden 1976- 1977 akademik yılında mezun olmuştur.Daha sonra birçok orta öğretim okul ve kuruluşlarında resim öğretmeni olarak görev aldıktan sonra 1993 yılında Maçka Teknik Plastik Sanatlar Bölümü’nden emekli olmuştur.Birçok karma sergiye katılan sanatçı bugüne kadar 50’ye yakın kişisel sergi açmıştır. Resimleri yurtiçi ve yurtdışı özel koleksiyonlarla, banka koleksiyonlarında bulunmaktadır.Alp Bartu toplumumuzun çeşitli kesimlerinden seçtiği konuları renk ve biçim düzenlemesiyle işlemiştir. Figür doğa ilişkisini sevinç, üzüntü ve heyecanla birleştirerek resimlerinde yansıtan sanatçı, İstanbul’da yaşamaktadır.

1 yorum:

  1. Merhabalar,

    Ressam Alp Bartu'nun bu güzel resim sergisini bizlere duyurmakla birlikte paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

    Resim okumak ta ayrı bir kabiliyettir. Ben resimlere baktığım da, ressamın ne göstermek istediğinden çok, benim neyi görmek istediğime odaklanırım.

    En Güzel'e emanet olun ve sağlıcakla kalın efendim saygılarımla.

    YanıtlaSil