10 Şubat 2011 Perşembe

Aşkınız için dünyayı tersine çevirin

Aşkınız için dünyayı tersine çevirin

Her birimiz günlük ihtiyaçlarımız için yılda ortalama “7 Ağaç”ın kesilmesine neden oluyoruz.


ÇEKÜL Vakfı sevgililer gününde, bu gidişatı tersine çevirmeyi öneriyor...


ÇEKÜL Vakfı'nın 7 Ağaç Ormanları Projesi, doğa dostlarını "Sevgililer Günü"nde aynı amaç için birleştiriyor. Sevgililer Günü gibi özel günlerde doğaya duyarlı davranmayı tercih edenler "7 Ağaç Ormanları" kapsamında oluşturulan ormanda sevdikleri adına ağaç diktirebiliyor.


17 yıldır devam eden ve ÇEKÜL Vakfı'nın süreklilik kazanan projelerinden biri olan 7 Ağaç Ormanları Projesi, doğaya karşı sorumluluğunu hatırlayan bireysel ve kurumsal destekçilerle büyüyerek devam ediyor. Ağaç hediye etmek isteyenler, telefon veya internet üzerinden proje sorumlularına ulaşabiliyor.


NEDEN "7 AĞAÇ"?

Her birimiz günlük yaşamımızda tükettiğimiz kâğıt, kalem, mobilya, yakacak gibi olmazsa olmaz gereksinimlerimiz için yılda ortalama "7 Ağaç"ın kesilmesine neden oluyoruz. Tükettiğimiz ağaçları doğaya yeniden kazandırmak ve bilinçli tüketimin yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla, 7 Ağaç Ormanları projesi 17 yıldır devam ediyor.

http://www.mylife.com.tr/Yasam/2011/02/04/askiniz_icin_dunyayi_tersine_cevirin

3 yorum:

  1. UMARIM PROJEYE DUYARSIZ KALMAZLAR.GUZEL ÇOK GUZEL PROJE

    YanıtlaSil
  2. ne güzel bir proje,sevgililer günü denilen ,alışveriş tuzağında ,insanlar birbirine saçmasapan hediyeler alacağına böyle faydalı bir projede yer alsınlar bence.sevgiler.

    YanıtlaSil
  3. çok güzel bir proje arkadaşım.burdan paylaştığın için ayrıca teşkkk.hayırlı cumalar diliyorum.

    YanıtlaSil