26 Eylül 2010 Pazar

Ayfer Karamani: Seramik Heykeller----29.09.2010-28.10.2010 tarihleri arasında sergilenmektedir

 mutlaka görmek istediğim bir sergi,sizlerlede paylaşmak istedim...
Ayfer Karamani: Seramik Heykeller
Tarih: 29.09.201
28.10.2010 tarihleri arasında sergilenmektedir.
Mekan: İstanbul Arkeoloji Müzesi
Adres: Osman Hamdi Bey Yokuşu, Gülhane Eminönü İstanbul
İl/ilçe: İstanbul / Eminönü
Telefon: (0212) 520 77 42


Seramik sanatçısı Ayfer Karamani, 53. sanat yılında, İstanbul Arkeoloji Müzeleri’yle ortak bir etkinlik olarak, müzenin bahçesinde “Seramik Heykeller” sergisi açıyor.

50. yılını 2007’nin ekim ayında İşsanat’ta açtığı retrospektif sergiyle kutlayan seramik sanatçısı Ayfer Karamani, 53. sanat yılında İstanbul Arkeoloji Müzeleri’yle ortak bir etkinlik gerçekleştirerek, “Seramik Heykeller” adıyla yeni bir sergi açıyor. Sanatçı, son heykellerini müzenin bahçesinde sergileyecek.
İstanbul Arkeoloji Müzeleri bahçesindeki antik dönem heykelleri arasında bir sergi yapmak, Ayfer Karamani’nin son yıllardaki düşlerinden biri oldu. Antik çağ sanatına hayran biri olarak, özellikle büyük boyutlu seramik heykeller yapmaya başladıktan sonra, bu eserlerini müze bahçesindeki heykellerle buluşturma, onları yanyana görme arzusu, sanatçının içindeki çalışma dürtüsünü bambaşka bir biçime soktu. Ayfer Karamani, kimisi kayaların içinden çıkıp özgürleşmeye çalışan, kimisi ağaçların gövdesine sığınan, bazen de dev binaları içine alan “seramik kadınlarının”, binyıllardır birlikte olduğumuz eski dünya temsilcilerinin yanı başına yerleşerek, içinde biriktirdiklerini çok daha güçlü bir biçimde ifade edebilmesini sağlayacağına inandı.Müze ziyaret saatleri: 9.00 – 16.00 (Pazartesi hariç)

http://yercekimi.ekolay.net/etkinlik/2324/3/64053/Ayfer-Karamani-Seramik-Heykeller.aspx

1 yorum:

  1. çok güzel bir sergi olmalı.sanat şehrimnde yyaşamanın güzellikleri.bizler bu tür etkinlikler mahrumuz ne yazıkki

    YanıtlaSil